user_mobilelogo
Skialpové viazanie Fritschi Vipec EVO 12

TOURING - VIPEC EVO 12

voľba spoľahlivosti za každých podmienok

View more

Prevratné skialpové pinové viazanie s bezpečnostným vypínaním špičky a neotočnou vidlicovou pätou. Vhodné do ľahkého aj náročného terénu.

Skialpové viazanie Fritschi Xenic 10

TOURLIGHT -XENIC 7 & 10

280g ľahkosť za plnej bezpečnosti

View more

Ľahké skialpové pinové viazanie s horizontálnym vysúvaním pinov a širokou otočnou pätou. Vhodné pre ľahkú aj extrémne náročná turistiku.

Skialpové viazanie Fritschi Tecton 13

FREETOUR -TECTON 13

voľnosť pohybu a pevnosť v zjazdoch

View more

Pinové skialpové viazanie s bezpečnostným vypínaním. Prevratný model od Fritschi s pevnou čelusťovou pätou pre efektívne zjazdy v každom teréne.

Skialpové viazanie Fritschi Vipec EVO

LEGACY -SCOUT 11

Všestranné, bezpečné a jednoduché

View more

Všestranné rámové skialpové viazanie do každého terénu s vysokou bezpečnostou a pohodlím.

Bezpečnosť - Tecton 13

MINIMALIZUJEME NEBEZPEČENSTVO ZRANENIA

 
Tecton znamená prepojenie výkonu a maximálnej bezpečnosti bežne ponúkanej pri zjazdových viazaniach. Akékoľvek nežiadané či neočakávané vypnutie viazania je minimalizované vysokou až 13 mm elasticitou špičky aj päty. Spoľahlivo vypína po dosiahnutí nastavenej DIN hodnoty.
 

13 MM ELASTICITA

Viazanie vypne iba keď je to naozaj potrebné.

Vysoká hodnota elasticity až 13 mm minimalizuje nežiadúce vypnutia viazania pri agresívnej jazde dolu svahom. Absorbuje všetky bočné rázy, ktoré by mohli spôsobiť nechcené vypnutie priamo v strede oblúku.

 
 

BOČNÉ VYPNUTIE ŠPIČKY KDE JE TO NAOZAJ POTREBNÉ

Rovnaká bezpečnostná funkcionalita špičky ako pri zjazdovom viazaní.

Pinové viazanie s funkciou bočného vypnutia s príslušným DIN nastavením. V prípade, že bočné sily pôsobiace pri páde by mohli ohroziť zdravie vašich nôh, viazanie neodkladne vypne.

 
 

DOPREDNÉ VYPNUTIE PӒTY S 9 MM ELASTICITOU

Dopredné vypnutie s dynamickou odozvou.

Tak ako pri zjazdových viazaniach, nastavená hodnota DIN reprezentuje silu potrebnú na uvolnenie lyžiarky z viazania. 9 mm elasticita kompenzuje všetky nežiadané sily pôsobiace na lyžiara v predo-zadnom smere, a iba pri jej prekročení viazanie spoľahlivo vypne.

 
 

DOPREDNÉ VYPNUTIE ŠPIČKY

V prípade bezpečnostného vypnutia päty viazania smerom dopredu, je celá lyžiarka nútená preklopiť sa smerom dopredu. Špička lyžiarky pôsobí na plochu vypínacej páčky špičky viazania a tak pri páde zabezpečuje bezpečné odpojenie celej lyžiarky od viazania a lyže.

 
 

NÚDZOVÉ VYPNUTIE V PRÍPADE LAVÍNY PRI VÝŠLAPE

Pevné pri výšlape a súčasne maximálne bezpečné v prípade núdze.

Aj napriek pevnému uchyteniu lyžiarky, viazanie disponuje funkciou bezpečnostného vypnutia v prípade nebezpečných bočných síl aj pri šlapaní. Páka na špičke musí byť v polohe WALK pre zabezpečenie potrebnej stability pri šlapaní.

 
 

SPOĽAHLIVÉ VYPNUTIE ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ

Veľká elasticita viazania poskytuje priestor k prehnutiu lyže tak, aby tlak vo viazaní bol konštantný za každých okolností a bolo teda zabezpečené bezpečné a spoľahlivé vypnutie viazania za každých podmienok.

FRITSCHI - web výrobcu
> www.fritschi.swiss
BRYNJE - termoprádlo
> www.brynje.sk
HAGAN - skialp výstroj
> www.hagan.sk
ITOCA Sport Lipt.Mikuláš
> www.itoca.sk