user_mobilelogo
Skialpové viazanie Fritschi Vipec EVO 12

TOURING - VIPEC EVO 12

voľba spoľahlivosti za každých podmienok

View more

Prevratné skialpové pinové viazanie s bezpečnostným vypínaním špičky a neotočnou vidlicovou pätou. Vhodné do ľahkého aj náročného terénu.

Skialpové viazanie Fritschi Xenic 10

TOURLIGHT -XENIC 7 & 10

280g ľahkosť za plnej bezpečnosti

View more

Ľahké skialpové pinové viazanie s horizontálnym vysúvaním pinov a širokou otočnou pätou. Vhodné pre ľahkú aj extrémne náročná turistiku.

Skialpové viazanie Fritschi Tecton 13

FREETOUR -TECTON 13

voľnosť pohybu a pevnosť v zjazdoch

View more

Pinové skialpové viazanie s bezpečnostným vypínaním. Prevratný model od Fritschi s pevnou čelusťovou pätou pre efektívne zjazdy v každom teréne.

Skialpové viazanie Fritschi Vipec EVO

LEGACY -SCOUT 11

Všestranné, bezpečné a jednoduché

View more

Všestranné rámové skialpové viazanie do každého terénu s vysokou bezpečnostou a pohodlím.

Prenos síl v troch smeroch - Tecton 13

SILOVÁ KONTROLA NAD ŠIROKÝMI LYŽAMI

 
Na zadnej časti viazania, kde sú sily prechádzajúce viazaním najväčšie, Tecton ostáva vždy rovnako stabilný ako porovnatelné zjazdové viazania. Pevná päta zvierajúca lyžiarku zo všetkých možných strán je samou dokonalosťou pre priamy prenos síl bez akýchkoľvek strát často nastávajúcich u obdobných modelov.
 

VERTIKÁLNY PRÍDRŽNÝ SYSTÉM

Priamy kontakt medzi lyžiarkou, viazaním a lyžou.

Päta viazania pevne upína a zviera podrážku lyžiarky oproti podložke viazania, ktorá je priamo uchytená na povrch lyže, a tak priamo prenáša všetky pohyby vykonané lyžiarom bez akýchkoľvek strát.

 
 

LATERÁLNY PRÍDRŽNÝ SYSTÉM

Lyžiarka zostáva nehybná za každých okolností.

Absolútnou novinkou v segmente pinových viazaní sú výstupky na päte viazania. Výstupky dokonale zapadajú do kovového inzertu na lyžiarke, pričom ju maximálne stabilizujú a udržujú pevne ukotvenú v pozdĺžnej osi lyže.

 
 

PEVNÁ, NEOTOČNÁ PӒTA

Dôkladná a bezpečná kontrola na lyžami.

Vždy stranovo stabilná päta viazania. Pri prepnutí medzi šlapacím a lyžiarkym módom sa pohybuje v osi lyže. V porovnaní s inými pinovými viazaniami, silový tok v oblúku nie je pohlcovaný nestabilnou otočnou pätou, ktorá v oblúku neustále vybočuje.

 
 

BEZPEČNÝ ZJAZD DOLU

Elasticita 10 mm umožňujúca aktívnu dĺžkovú kompenzáciu viazania v oblúkoch, týmto dodáva Tectonu 13 neporovnateľnú výhodu v segmente pinových viazaní. Umožňuje takto prehnutie lyže aj pod viazaním bez vzniku akýchkoľvek nežiaducich síl pôsobiacich na lyžiarku. Tiež dáva priestor lyži, maximálne využiť svoj potenciál a tak po celej dĺžke svojej hrany dodať lyžiarovi oporu a pevnosť v oblúku.

FRITSCHI - web výrobcu
> www.fritschi.swiss
BRYNJE - termoprádlo
> www.brynje.sk
HAGAN - skialp výstroj
> www.hagan.sk
ITOCA Sport Lipt.Mikuláš
> www.itoca.sk